Жити без алкоголю: як подолати алкоголізм

Січень 7, 2019

Жити без алкоголю

Українці вважаються однією з найбільш питущих націй у світі. Хтось споживає алкогольні напої тільки під час свят, комусь подобається пропустити кілька пляшечок пива з друзями під час перегляду футбольного матчу. Але для багатьох чоловіків і жінок споживання спиртного переходить в щоденні узливання. Це дешевий спосіб підняти настрій і скрасити свою самотність.

Шкода алкогольних напоїв не відчувається в перші рази прийому, але він є накопичувальним. Якщо ви усвідомили, що стали залежні, що відчуваєте себе щасливим, тільки дивлячись на дно пляшки, то саме час позбутися від гнітючої і поневолює залежності.

Алкоголізм як соціальне явище

В нашій країні прийнято поблажливо ставитися до тих людей, хто п’є. Однак слід розуміти, що алкоголізм є важким захворюванням і залежністю, яка викликає як соматичні порушення, так і проблеми з психікою. До алкоголізму люди приходять різними шляхами. Він поширений як в селах, де людям більше не чим зайнятися на дозвіллі, так і в містах.

Звичка не рівномірно споживати алкоголь властива як соціально незахищеним громадянам, ледве зводить кінці з кінцями, яким спиртне дозволяє хоча б на коротку мить відчути радість життя, так і людям забезпеченим, які звикли пити на вечірках. Різниця тут лише у вигляді і вартості спиртного. Алкоголізм також небезпечний тим, що може провокувати правопорушення та злочини, алкоголь притуплює розум, піднімає агресію, штовхає на дурні, необґрунтовані вчинки. У більшості випадків алкоголізм називають соціальною проблемою, оскільки п’є шкодить не тільки своєму здоров’ю, а й вступає в конфлікти з сім’єю і товаришами по службі.

Чим шкідливий алкоголь

Прийом алкоголю або етилового спирту викликає ейфорію і підвищує настрій. Стан сп’яніння відомо людству з незапам’ятних часів, в ньому виявлялися майже всі, хто живе на планеті. Тим часом, у деяких людей виникає потреба в щоденному прийнятті алкоголю і тоді розвивається залежність або алкоголізм.

Постійний неконтрольований прийом алкоголю шкодить серцю і печінці, нирках і ЦНС, шлунку і репродуктивним органам. У хронічних алкоголіків частіше ніж у інших людей зустрічаються такі захворювання:

  • цироз печінки;
  • виразка шлунка;
  • алкогольне недоумство;
  • інфаркт та інсульт

Часто в стані сп’яніння алкоголіки впадають в апатію або стають агресивними, здатними на дурні, неконтрольовані вчинки. Під впливом цієї отрути людина перестає бути адекватним, може наступати «білочка» чи делірій і алкогольний психоз. </ P>

Алкоголізм як хвороба зазнає в своєму розвитку 3 стадії. На першій стадії виникає психологічна залежність, в магазинах мимоволі такі люди підходять до полиць із спиртним і імпульсивно купують пляшку спиртного. На другій стадії з’являється абстинентний синдром, людина починає відчувати себе фізично погано без прийому алкоголю. Третя стадія виражається в повній деградації особистості, значне зниження пам’яті і мислення, неохайності, проблеми зі здоров’ям, які виникли під впливом прийому алкогольних напоїв.

Якщо раніше непомірні вжитий алкоголь були прерогативою в основному чоловіків, то в нашому столітті стало багато жінок алкололічек. У жінок алкоголізм розвивається стрімко і вже через 2-3 роки жінка може спитися. Особливий удар спиртне завдає по репродуктивній системі і здатності до дітородіння.

Деякі люди вважають, що до алкоголізму призводить тільки споживання міцних напоїв, таких як горілка. Але це в корені не вірно. Останнім часом серед молоді набув поширення пивний алкоголізм, багато молодих хлопців і дівчат не уявляють свого життя без щоденної порції пива.

Як відбувається лікування алкоголізму в нашому реабілітаційному центрі

Першим кроком кожного алкоголіка у відмові від спиртного є усвідомлення своєї згубної пристрасті. На жаль, багато алкоголіки й усвідомлюють своєї проблеми і починають замислюватися про хвороби лише під впливом критичних зауважень рідних і близьких.
Якщо ви рішуче хочете допомогти близькій людині або самі вже втомилися пити щодня, то приходьте в нашу клініку «Мед-захід».

Для алкоголіків передбачена триступенева програма реабілітації. Спочатку проводиться детоксикація – висновок за допомогою крапельниць шкідливих речовин з організму. Детоксикацію проводять в умовах стаціонару і на неї відводиться 3-5 днів.

Наступним етапом є реабілітація. Протягом 1-3 місяців пацієнти працюють з психологами, проходять групову та індивідуальну терапію. Подолання психологічної залежності або бажання купувати алкоголь, є дуже складним, але необхідним етапом.

Для того, щоб після виходу зі стаціонару у вас не наступали зриви і запої нами проводиться постреабілітаціонной підтримка. Ви завжди можете повернутися в групу і обговорити свої проблеми, поділиться досвідом тверезості і стриманості. У групі вас навчать приборкувати невгамовне бажання випити, допоможуть зняти стрес іншими методами.

У нас також є групи для співзалежних родичів алкоголіків.
Багатьом допомагають методи кодування і гіпнозу. Цю процедуру проводять досвідчені лікарі-психотерапевти, програмуючи підсвідомість людини, яка п’є на утримання. Багато успішно піддаються навіюванню і практично не п’ють після таких процедур.

В моді також аверсивная терапія або введення в організм речовин, які викликають неприємні відчуття після прийняття алкоголю. Під шкіру імплантуються капсули «Торпедо» і «Еспераль», вводяться ін’єкції налтрексона, дисульфіраму, які після прийому спиртного викликають відчуття жару, тахікардію, задуха, нудоту і блювоту. Саме такими методами лікувався співак Володимир Висоцький, у якого були проблеми з алкоголем

Як самостійно перестати без міри споживати спиртне

Невблаганна статистика свідчить про те, що щорічно від алкоголізму в світі помирає 2,5 мільйона осіб. Всі алкоголіки знають про те, що найкращим методом позбавлення від залежності є відвідування реабілітаційного центру, в якому працюють кваліфіковані фахівці

Однак деяких утримує помилковий сором винести на люди свої проблеми, а в багатьох віддалених селах немає реабілітаційних центрів. Як вчинити в такому випадку? Як кинути пити самому? </>

Існує теорія, що кидати пити самому можна двома шляхами:

  1. Поступово знижувати дозування спиртного;
  2. Різко перестати пити

Ці методи підходять людям, які мають сильної силою волі. У будь-якому випадку слід попередньо проаналізувати причини і обставини прийому спиртного. Якщо ви зриваєтеся на корпоративах, то перестаньте відвідувати такі посиденьки. Якщо п’єте на самоті з метою підняття настрою, то придумайте інші методи: відвідуйте театри і музеї, заведіть хобі, займіться громадською діяльністю допомоги бідним або тваринам

Важливо звести до мінім всі спокуси. Не купуйте спиртне про запас, у вашому будинку не повинно бути ні краплі алкоголю. При прогулянці на вулиці, обходьте стороною місця з пивними і барами. Заведіть скарбничку, куди будете відкладати гроші не витрачені на спиртне і в кінці місяця купіть собі на них хороший подарунок.

На початку відмови від спиртного їжте багато овочів і фруктів, перед їжею випивайте 2,5 літра чистої води. Два тижні пропити адсорбенти – активоване вугілля і ентеросгель, які допоможуть вивести з організму шкідливі речовини. Щодня пийте відвари чебрецю, звіробою і вівсяних пластівців

Віддайте перевагу своєї п’є компанії людей, які ведуть здоровий спосіб життя – запишіться у фітнес-клуб. Крім користі для здоров’я регулярні заняття спортом викликають утворення в мозку ендорфінів (гормонів щастя). Ви на власні очі зможете переконатися, що спорт зміцнює ваше тіло і викликає приємні емоції.

Алкоголізм – велика біда і проблема для багатьох людей. Пам’ятайте, що зеленого змія можна перемогти бажанням і наполегливістю. Приходьте в нашу клініку «Мед-захід» і разом ми впораємося з невгамовною тягою до спиртного.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця