Як визначити, чи вживає ваша дитина важкі наркотики

Вересень 2, 2019

Важкі наркотики, що викликають швидке звикання, особливо небезпечні для незрілого організму. Тільки раннє виявлення проблеми та вчасно розпочате лікування наркоманії дає шанс на порятунок дитини, підлітка. Тому вкрай важливо знати симптоми вживання та методи, які дозволять перевірити ваші підозри. Вживання будь-яких наркотиків призводить до змін поведінки (невмотивовані перепади настрою, скритність, часті тривалі відлучки), але вони можуть бути обумовлені й іншими причинами. Більш тривожна ознака – дитина постійно носить одяг з довгими рукавами, не роздягається у вашій присутності, ховає очі за темними окулярами, насуває на лоб кепку з козирком.

Ознаки вживання різних наркотиків

Вживання більшості важких наркотиків призводить до ряду подібних симптомів, але є і специфічні для окремих препаратів ознаки. Підліток швидше буде приймати дезоморфін, кокаїн, амфетамін, але й ознаки вживання героїну, метадону – дуже дорогих, «дорослих» наркотиків – слід знати.

Героїн, опіати, метадон

чи вживає ваша дитина наркотики
Teenage boys with drugs

Вживання героїну може призводити до незвично добродушному настрою, людина після дози надміру говірка, товариська до нав’язливості, перебільшено емоційна. Можлива і зворотна реакція – загальмованість, відчуженість, підліток занурюється в себе, не реагує на оточення. Крім специфічної поведінки повинні насторожувати фізіологічні прояви:

  • почервоніле обличчя;
  • сонливість без позіхання;
  • розширені зіниці;
  • підвищена спрага, білий наліт в куточках рота, можлива блювота;
  • байдуже обличчя, розслаблені мімічні м’язи;
  • сверблячка, бажання постійно чухатись;
  • відсутність апетиту, можлива тяга до солодкого.

Вживання метадону викликає пітливість, задишку, цей наркотик викликає дезорієнтацію в просторі. Він впливає на тонус мускулатури, судин, викликає порушення дихання, серцевого ритму, запори, затримку сечовипускання.

Амфетамін, кокаїн, дезоморфін

Розширені зіниці, розслаблене, позбавлене емоцій обличчя, поїдання солодощів, викликане дефіцитом глюкози, характерні також для амфетамінової наркоманії. Під дією препарату людина метушиться, стає говіркою, але на наступний день не пам’ятає, про що говорила. Їй необхідно чимось зайняти руки, звідси хаотична, безглузда активність, нав’язливі рухи. На перших порах дитина намагається не з’являтися вдома під кайфом, приходить, коли дія наркотику припиняється. У ці періоди вона проявляє дратівливість, тривожність, агресію. Вживання амфетаміну призводить до розладу сну, підліток то спить всього кілька годин, то проводить в ліжку більшу частину доби. На першій стадії зникає апетит, що призводить до швидкого виснаження, людина виглядає змарнілою, шкіра набуває нездоровий колір, пересихає, лущиться, волосся тьмяніє. Ще одна специфічна ознака – сильна пітливість.

Вдихання кокаїну через ніс призводить до хронічної нежиті без кашлю та підвищення температури, частих носових кровотеч. На одязі можна помітити сліди білого порошку.

Ще один небезпечний наркотик – дезоморфін («крокодил»). На відміну від більшості інших важких наркотиків він викликає сильне звуження зіниць, почервоніння очей. Від людини йде відчутний запах ліків. Цей препарат провокує руйнування зубів, появу ран, що не загоюються, тромбофлебіт, некроз тканин.

Як перевірити підозри

Якщо ви відзначили кілька перерахованих вище змін в поведінці, стані здоров’я своєї дитини, проведіть ревізію її речей, пошукайте схованки. Якщо виявите одноразові шприци або пристосування для кип’ятіння багаторазових, закопчені ложки, згорнуті папірці або обрізані коктейльні трубочки, сліди білого порошку на дзеркальці, CD-диску, а також підозрілі пігулки, пакетики, час переходити до активних дій. При підозрі на ін’єкційну наркоманію дитину потрібно повністю оглянути при яскравому світлі – сліди уколів можна виявити на руках, ногах, в паху та навіть під волоссям на голові.

В аптеці можна придбати тести-мультисистеми, які дозволяють виявити в сечі сліди наркотиків різних груп (до 10) незалежно від способу прийому. Якщо при наявності підозрілих ознак дитина наполегливо відмовляється від проходження тесту, це можна вважати непрямим визнанням провини.

Дивна поведінка, загальмованість або надмірна активність, розлади сну й апетиту – вагомий привід уважніше придивитися до дитини. Особливу увагу зверніть на зіниці, стан шкіри, вен, манеру розмови, координацію рухів. Пам’ятайте, краще образити дитину недовірою, ніж не помітити вчасно розвиток залежності.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця