Лютий 18, 2020
Токсикоманія – один з найнебезпечніших видів наркотичної залежності, який непоправно руйнує організм. Токсикомани вживають засоби, які формально не відносяться до наркотичних речовин, але при цьому здатні викликати психічний розлад (делірій), що характеризується маренням і галюцинаціями.
Починаючи з 80-х років минулого століття, токсикоманія отримала широку популярність серед дітей, підлітків та молоді. За статистикою, близько 90% всіх токсикоманів – діти, які починають вживати хімічну продукцію у віці 8-15 років. Тoксикоманія – серйозна хвороба, що характеризується фізичною і психічною залежністю, соматичними порушеннями і патологічними змінами свідомості.
Залежно від діючих компонентів, що застосовуються для досягнення наркотичного сп’яніння, токсикоманія ділиться на кілька видів.
Для вдихання хімічних засобів використовуються поліетиленові пакети, використання яких робить пари більш концентрованими.
Щоб досягти екстазу, токсикомани зазвичай застосовують:
Найчастіше інтерес токсикоманів викликають транквілізатори, але також можуть використовуватися стимулятори, холінолітики, снодійні препарати, неконтрольований прийом яких здатний завдати великої шкоди. П’янке почуття розслабленості і галюцинації змінюються нападами агресії, дратівливістю, поганим настроєм, розладами мозкової діяльності, інтоксикацією організму.
Вживання надзвичайно міцного чаю (чифіру) і кави у великих кількостях спочатку може викликати бадьорість і колосальний душевний підйом. Після припинення їх дії з’являється негативне ставлення до світу, агресивна поведінка або стан повної байдужості. З фізичних проявів найчастіше спостерігаються сильні головні болі, відчуття слабкості, розбитості, порушення серцевого ритму, збої в роботі нервової системи, органів шлунково-кишкового тракту.
Небезпечні прояви хвороби залежать від терміну вживання і ступеня токсичності речовин. Токсикоманія руйнує організм і провокує незворотні наслідки – як у фізичному, так і в психічному плані. Для сотень дітей та підлітків захоплення токсичними речовинами закінчується летальним результатом. Нерідкі випадки, коли в стані наркотичного сп’яніння залежні не могли зняти з голови поліетиленовий пакет, в результаті чого гинули від задухи.
Серед можливих медичних наслідків:
У людини, яка захопилася токсикоманією, стрімко відбувається руйнування внутрішніх органів, головного мозку, нервової системи. У більшості хворих розвивається слабоумство, в результаті чого вони стають інвалідами. Фізичні та психічні наслідки цієї згубної пристрасті незворотні. Серед токсикоманів вкрай високий ризик передчасної смерті: в середньому залежні живуть не більше 36 років. У їхньому середовищі нерідкі самогубства, адже залежність від психотропних речовин викликає високий суїцидальний ризик і схильність до нанесенням травм себе і оточуючим.
Лікування цієї недуги вимагає комплексного підходу та кваліфікованої допомоги, адже токсикоманами зазвичай стають люди, які шукають порятунок від реальних проблем в ілюзорному світі. Фахівці наркологічної клініки «Мед-Захід» подарують шанс на здорове і повноцінне життя без згубного потягу вам і вашим близьким. Висококваліфіковані співробітники клініки мають багаторічний досвід в лікуванні залежностей та готові прийти на допомогу в скрутну хвилину. Звернення за допомогою до професіоналів допоможе назавжди позбутися від хвороби без рецидивів і непоправних для здоров’я наслідків.