Основні різновиди наркотиків і засоби лікування наркоманії

Листопад 2, 2018

 

Виды наркотиковСкільки родин зіткнулися з наркоманією – до сих пір точно невідомо, але за її «плечима» завжди залишається зруйнований попіл мрій та надій, скалічені життя і холодний подих смерті. Недивно, що лікування наркоманії є проблемою не тільки окремих родин, але й держави в цілому, адже зменшення кількості наркозалежних людей, призведе до оздоровлення української нації.

Найбільш розповсюджені види наркотиків в Україні

Нелегальний ринок обігу наркотиків України має свої специфічні особливості. Так, у нас майже не розповсюджені героїн та кокаїн (у порівнянні з кількістю цих речовин в ЄС або США), а перші строчки «рейтингу популярності» займає:

  • метадон («важкий» синтетичний наркотик, викликаючий дуже сильне і швидке звикання);
  • спайс й солі (психоактивні речовини для куріння, які наносять величезний «удар» по психіці, перетворюючи наркомана на олігофрена);
  • ширка (препарат з групи опіоїдів, що виготовляється кустарно для введення через вену);
  • метамфетамін (речовина, що стимулює психіку і визиває неконтрольований сексуальний потяг);
  • препарати, які продаються в аптеках и до складу яких входить кодеїн. Наркомани використовують їх у таблетках, випиваючи по 1-2 пачці за один раз чи в якості сировини для виготовлення «крокодилу». Він діє як ширка, але у менший проміжок часу, та викликає запальні процеси, які призводять до втрати кінцівок).

Лікування наркотичної залежності

НаркоманияЛікування від наркоманії починається з зняття наркотичної ломки і тільки після того, як організм буде чистим від токсинів, починається робота з психологічним потягом до наркотиків. Це найбільш складний етап, що потребує від залежного наркомана колосальної роботи над собою і своїми думками.
У наркологічних центрах з цією метою застосовується програма «12 кроків», широко відома на Заході. Саме вона стала «рятівним колом» для мільйонів наркозалежних, які з її допомогою, змогли вилікуватись від наркотичної аддикції.

Висновок

На жаль, вберегти людину від вживання наркотиків неможливо, адже той, хто вирішує спробувати «заборонений плод», впевнений, що зуміє своєчасно зупинитися. Але вже через пару тижнів активного вживання, він поповнює ряди наркозалежних, а його життя з цієї миті повністю належить «кайфу».
Вирватися з цієї пастки можливо – потрібно визнати своє безсилля й попросити допомоги зовні. Сучасні наркологічні центри здійснюють анонімне лікування наркоманії і дійсно рятують життя багатьом залежним. Вони дають їм знання, застосування яких дозволяє розпочати нове тверезе життя, правда, кожен наркоман самостійно вирішує – продовжити рух у старому напрямі або використовувати ці «ключі», щоб відкрити їм двері в світ реального, а не ілюзорного щастя!

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця