Наркотична сіль: небезпека або невинна забава?

Липень 1, 2020

Одним із видів сильнодіючих психоактивних речовин є сіль наркотична. Цей синтетичний порошок з’явився недавно та здійснює швидкий вплив на організм людини, що призводить до згубних наслідків і розвитку серйозної залежності.

Сіль наркотична: види, опис

Сіль наркотична — це сучасна синтетична речовина, головним дієвим компонентом якої є метілендіоксіпіровалерон (МДПВ). Він здійснює потужний вплив на нервову систему, а його токсична дія на організм триває навіть після того, як людина перестала вживати наркотик.

Як виглядає наркотична сіль? Візуально вона дуже схожа на однойменний харчовий продукт або пральний порошок. Речовина являє собою дрібні білі кристали та часто рекламується в мережі інтернет як абсолютно безпечний для здоров’я продукт. Насправді немає важчого і такого легкого в доступі наркотику, ніж сіль наркотична. Склад порошку постійно змінюється, тому існує безліч видів цього психотропного засобу, а ризик передозування під час вживання дуже великий.

Сіль наркотична: ефект, симптоми вживання

Як саме впливає на організм сіль наркотична? Відгуки людей, які вживали продукт, свідчать про наявність кількох етапів. Протягом 1–3 годин після прийому речовини людина відчуває прилив сил і бадьорості, ейфорію, почувається впевненою.

Потім починається етап спаду, який триває не менше 6–8 годин. Він супроводжується сильною втомою, галюцинаціями, рясним потовиділенням. Коли дія речовини на організм закінчується, виникає спрага, головний біль, безсоння, слабкість і панічний страх. У такому стані людині здається, що неприємні симптоми зникнуть, якщо знову прийняти сіль наркотичну. Дозування речовини при цьому може бути розраховане невірно, що часто призводить до смерті.

Основні симптоми вживання наркотику:

 • розширені зіниці;
 • підвищення температури тіла;
 • різкі рухи, м’язові спазми;
 • агресивна поведінка;
 • незв’язна мова;
 • безсоння;
 • поганий апетит, втрата ваги;
 • глибока депресія або параноя.

Сіль наркотична: як визначити наявність наркотичних речовин в організмі?

Виявити сліди наркотику можна пройшовши тест на наркотичні речовини. Сіль накопичується в тілі людини, тому її сліди присутні в крові та сечі. Після вживання першої порції речовини вона виводиться з крові тільки через 2-3 дні. Факт регулярного прийому наркотику можна встановити за допомогою аналізу крові навіть через тиждень після вживання останньої дози.

Скільки тримається наркотична сіль в сечі? Якщо людина прийняла одну дозу, то наркотик залишиться в сечі навіть через 7 днів. При постійному вживанні речовина накопичується у внутрішніх органах, а нирки безуспішно намагаються вивести токсин. В цьому випадку сліди наркотику зберігаються в сечі на 2 місяці та більше.

У лабораторних умовах виявити в організмі наркотичну речовину можна за допомогою аналізу інших біологічних матеріалів людини. У слині вона зберігається протягом трьох діб з моменту останнього вживання. Нігті та волосся утримують токсини набагато довше — від 6 місяців до 2-3 років.

Як вивести наркотичну сіль з організму?

В результаті вживання наркотику у людини швидко розвивається залежність, яка супроводжується сильною інтоксикацією організму. Тому потрібно негайно звернутися за професійною допомогою до фахівців наркологічного центру «Мед-Захід». Вони знають, як правильно виводиться з тіла сіль наркотична, наслідки тривалого вживання речовини, а також застосовують найефективніші методи лікування залежності.

Що впливає на швидкість виведення наркотику?

Наркотична сіль може вживатися різними способами — її курять, нюхають або розчиняють у воді, а потім вводять у вени. У кожному з перерахованих випадків організм намагається позбутися від токсину, але швидкість цього процесу залежить від ряду факторів:

 • величина дози;
 • періодичність вживання;
 • спосіб життя людини;
 • швидкість обміну речовин в організмі;
 • вік і вага;
 • стан здоров’я.

Швидкому очищенню організму сприяє вживання великої кількості води, дієта з підвищеним вмістом вітамінів і білка, заняття спортом, прийом сечогінних препаратів.

Етапи лікування залежності

У домашніх умовах спроба самостійно відмовитися від прийому речовини викликає негативну реакцію з боку організму. В результаті цього людина часто приймає збільшену дозу, яка є смертельною.

У наркоцентрі «Мед-Захід» залежному допоможуть зрозуміти, наскільки небезпечна для здоров’я і життя сіль наркотична. Як вивести з організму речовину та подолати залежність? Лікування комплексне і складається з декількох етапів:

 1. Первинне обстеження і детоксикація організму. Лікар складає індивідуальну програму лікування, а для виведення токсинів застосовуються спеціальні медикаменти.
 2. Курс психотерапії. Залежний відвідує лекції та групові тренінги, долає підсвідому тягу до речовини.
 3. Ресоціалізація. Основне завдання цього етапу — повернути людину до повноцінного життя, налагодити її взаємини з родичами.
array(1) { [0]=> object(WP_Post)#5604 (24) { ["ID"]=> int(12905) ["post_author"]=> string(1) "1" ["post_date"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(33) "avtor-onipchenko-bogdana-pavlivna" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(53) "https://med-zahid.com.ua/?post_type=team&p=12905" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "team" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна"
Лікар анестезіолог реаніматолог 2 категорії

У 2013 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Лікувальна справа” та здобула кваліфікацію лікаря. В 2021 році Департамент охорони здоров’я підтвердив кваліфікацію за фахом анестезіологія.

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця