Метадон

Грудень 28, 2021

Будь-які наркотики викликають звикання та залежність, а одним із найнебезпечніших психотропних препаратів є метадон. Його прийом здійснює руйнівний вплив на організм людини, а передозування нерідко закінчується смертю. Позбутися метадонової залежності можна лише за допомогою курсу лікування у профільній клініці.

Що таке метадон і чому він небезпечний?

Метадон належить до категорії опіатів і пригнічує нервову систему. Спочатку він використовувався як знеболювальний препарат, але сьогодні відомий як потужний синтетичний наркотик. Людина, яка приймає метадон, вже не може обійтися без курсу лікування у спеціалізованій клініці.

“Ширка”, як часто називають між собою метадон наркомани, викликає у людини “тріп” або “прихід”. Це особливий стан, у якому наркоман відчуває ейфорію, бачить галюцинації та втрачає здатність орієнтуватися у просторі. Скільки триває ефект від наркотику залежить від індивідуальних особливостей людини, але цей проміжок часу може становити від декількох годин до двох днів. Метадон впливає на мозкові рецептори та затримується у тканинах організму.

Небезпека препарату полягає в тому, які наслідки викликає його прийом та передозування. Якщо порівнювати героїн і метадон, то другий наркотик важчий, а залежність від нього найважче піддається лікуванню. Відмова від препарату викликає “ломку”, яка може тривати кілька тижнів. Такого наркомана називають “кумаром”. Він страждає від безсоння, втрачає апетит, відчуває сильні болі в кістках. На тлі метадонової залежності у людини розвиваються суїцидальні думки, вона стає неадекватною, може виявляти агресію. Обійтися без професійного лікування в такій ситуації неможливо. Тільки досвідчений нарколог знає, що таке метадон і як домогтися відмови від цього наркотику без шкоди здоров’ю та життю.

Ознаки вживання метадону

Як вживають препарат? Його приймають у таблетках, нюхають та вводять у кров у вигляді ін’єкцій. Якщо вчасно помітити, що людина почала вживати наркотики та розпочати лікування, вдасться уникнути передозування та смерті. Розпізнати наркомана, який приймає метадон, можна за такими ознаками:

 • різкі перепади настрою – від нестримних веселощів до депресії та суїцидальних думок;
 • апатія та підвищена тривожність, часті психози;
 • зниження рівня інтелекту, порушення пам’яті та нездатність зосередитися;
 • підвищене потовиділення, блідість шкіри;
 • нудота, блювота;
 • відсутність апетиту та втрата ваги;
 • почервоніння очей у поєднанні з неприродно широкими або вузькими зіницями.

За наявності перерахованих симптомів сама людина може заперечувати факт вживання наркотиків. Щоб вмовити залежного на лікування, потрібен досвідчений нарколог. Тільки він може виконати діагностику, підібрати потрібні медичні препарати для успішного лікування та виконати роботу з підсвідомістю людини для усвідомленої відмови від наркотиків.

Наслідки впливу метадону на організм

Метадон або “ширка” здійснює різний вплив на організм кожної людини. Внаслідок постійного вживання наркотиків порушується робота внутрішніх органів, розвиваються серйозні захворювання, які потребують лікування. А наркоман у гонитві за “тріпом” зовсім забуває про страшні наслідки метадонової залежності:

 • ослаблення імунітету;
 • збої у роботі головного мозку та всієї нервової системи;
 • ускладнене дихання та втрата свідомості;
 • неадекватна поведінка наркомана під час “тріпу” та після;
 • хвороби серцево-судинної системи, що скорочують тривалість життя;
 • алергічні реакції та виразки на шкірі;
 • ВІЛ та інші хвороби, що не піддаються лікуванню.

Найстрашніші наслідки виникають при вживанні препарату Metadon у поєднанні з алкогольними напоями.

Не варто намагатися боротися з наркоманією самостійно, лікуванням залежності повинні займатися спеціалісти. При різкій відмові від метадону спостерігається зворотний ефект, коли самопочуття залежного різко погіршується. Намагаючись зняти симптоми метадонової “ломки”, наркоман нерідко приймає смертельну дозу наркотиків, що може спричинити сильне отруєння та передозування з летальними наслідками.

Що робити при передозуванні метадоном?

Намагаючись посилити ефект від прийому наркотиків, людина підвищує дозу метадону. Це призводить до страшних наслідків, а нерідко все закінчується летальним результатом. Початковими симптомами передозування метадоном є судоми та запаморочення, з’являється блювання, пульс стає слабким. Такий стан розвивається вже через короткий проміжок часу після вживання наркотиків. При сильному передозуванні з’являється піна з рота, наркоман непритомніє. Нерідко відбувається зупинка серця та розвивається набряк легенів, що веде до смерті.

Наркоман із метадоновим передозуванням вимагає негайної медичної допомоги. Тільки лікар знає, який антидот потрібно ввести та як виконати лікування, щоб врятувати залежного. Тому при появі симптомів передозування необхідно терміново доставити людину до медичного закладу.

Лікування метадонової залежності у клініці

Metadon є сильним опіатом, який викликає важку залежність. Усунути наслідки прийому такої речовини та врятувати людину від передозування можуть лише фахівці в умовах стаціонару. Метадонова залежність супроводжується важкою “ломкою”, з якою неможливо впоратися самостійно.

Професійне лікування метадонової залежності спрямоване на зняття абстинентного синдрому, а також на усунення фізичного та психологічного потягу до наркотику. Терапія складається з кількох послідовних кроків:

  1. Первинна консультація. Перед призначенням лікування проводиться обстеження для виявлення можливих захворювань.
  2. Діагностика стадії наркоманії. Чим довше триває вживання препарату, тим більше звикання до ефекту від наркотику, тому різні стадії залежності вимагають різного лікування.
  3. Детоксикація. Метадон здійснює руйнівну дію на всі органи, а перед початком терапії потрібно очистити організм наркомана від токсинів.
  4. Розробка плану лікування. За результатами обстеження лікар підбирає ліки з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров’я конкретної людини.
  5. Медикаментозна терапія. Допомагає усунути “ломку”, відновлює нормальний хімічний склад крові та полегшує синдром відміни метадону.
  6. Психологічна реабілітація та супровід. Необхідна для профілактики рецидивів та адаптації наркомана до життя в соціумі, допомагає людині змінити моделі поведінки та навчитися жити без наркотиків.
string(0) "" NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця