Марихуана: чи такий страшний звір

Листопад 10, 2020

Марихуана – одна з найбільш обговорюваних тем в середовищі медиків і звичайних людей. Суперечки навколо її легалізації, недостатньо вивчена дія на організм і прямо скажемо, не першої свіжості результати досліджень постійно провокують нові дискусії. Наскільки вона ефективна для лікування різних захворювань, або її вживання вже саме по собі вимагає уваги лікарів? Шкода і користь марихуани обговорюються в ЗМІ та на мед порталах, про них пишуть статті та створюють телепередачі. Чи формується наркозалежність від цієї невинної на перший погляд речовини і чи є шкода марихуани для чоловіків і для жінок? Яку відповідь дають сучасні дослідження?

Що таке марихуана

Марихуана, інша назва канабіс, – суміш з висушеного листя та насіння конопель. Незважаючи на відсутність доказів прямої негативної дії на організм, куріння марихуани або інші способи її вживання вважаються наркоманією. А сама марихуана є психоактивною речовиною, яка складає гідну конкуренцію алкоголю.

І хоча доведеного шкоди для фізичного здоров’я немає, наслідки куріння канабісу впливають на більш тонкі матерії – в сфері психічного здоров’я.

Чим шкідлива конопля

Найбільш поширений спосіб вживання канабісу – куріння конопель. Саме по собі воно не має прямої негативного дії: не порушує поведінку, не викликає моментальних розладів в роботі систем організму. А ще не так давно її використовували офіційно для лікування деяких захворювань. Проте, шкода від марихуани стає помітною та очевидною не відразу, поступово впливаючи на багато життєво важливих процесів.

Така непряма дія обумовлена ​​особливим хімічним складом конопель. В її смолах міститься більше 80 видів діючих речовин, званих канабіноїдами. Незважаючи на це, ефект ейфорії при палінні коноплі викликаний поєднанням двох протилежних за дією речовин – ТГК і КБД:

 • Тетрагідроканнабінол стимулює стан ейфорії, легкості, збудження, покращує настрій, але може стимулювати зайву тривожність.
 • Канабідіол, навпаки, має заспокійливий ефект, гальмує роботу організму, знімає тривожність і занепокоєння.

Періодичний або регулярний вплив канабіноїдів може не давати видимих ​​фізичних порушень, але часто шкода марихуани проявляється розвитком тяжких форм душевних розладів, наприклад, маній, шизофренії, інших форм психозів. А значить, можна говорити про формування наркозалежності, що вимагає лікування.

Куріння плану: як вирахувати наркомана

Навіть якщо поведінка не порушена, визначити вживання марихуани можна за деякими зовнішніми ознаками. Ось який список дають фахівці:

 • спрага і сухість слизових ротової порожнини;
 • порушення терморегуляції – відчуття холоду або жару при відсутності зовнішніх передумов;
 • почервоніння білків очей;
 • висока частота серцебиття, прискорений пульс;
 • зниження тонусу м’язів, розслабленість в повсякденному житті.

вред марихуаны

Більш глибокі зміни, не завжди помітні для людського ока, виникають завдяки тому, що активні речовини марихуани одночасно діють на кілька систем організму:

 • Лімбічну систему. Вона відповідає за емоції, тому після вживання конопель виникають як ейфорія, так і страх і тривожність.
 • Гіпокамп. Ця ділянка головного мозку контролює пам’ять і увагу. Після куріння плану робота мозкового центру притуплюється – з’являється неуважність, забудькуватість, що часто помилково сприймається наркоманом як інсайт або обдарованість, несхожість на інших.
 • Стимулюється вироблення дофаміну, гормону щастя. Цим пояснюється раптовий приплив позитивних емоцій і поліпшення настрою.

І хоча конкретну шкоду марихуани для організму чоловіків і жінок вченими не доведено, одночасно протилежна дія речовини на різні ділянки центральної нервової системи негативно позначається на його роботі. Тому рано чи пізно якийсь орган дає збій, а сама людина потребує лікування.

Яка шкода від куріння марихуани

Вживання коноплі в медичних цілях відомо давно, і користь від цього для лікування деяких хвороб вивчена лікарями досить детально. Але особливої ​​уваги заслуговує шкода марихуани, яка завдається при регулярному її вживанні. Наслідки від куріння плану для чоловіків і для жінок виражаються в порушеннях роботи різних систем організму.

Наслідки для дихальної системи

Вченими з Канади доведено, що в димі марихуани в 20 разів більше аміаку, ніж в сигаретному. А в 2012 році з’явилися результати дослідження, згідно з якими наслідки від регулярного куріння конопель пов’язують з частотою виникнення обструкції легенів і бронхів.

У той же час відомо, що канабіноїди, що входять до складу марихуани, пригнічують ріст ракових пухлин і можуть використовуватися для лікування онкології. Очевидно, що при настільки суперечливому впливі користь від куріння конопель сумнівна, але альтернативні способи її вживання під контролем медиків можуть бути виправдані. А ось наскільки шкідливе це лікування – немає достовірних даних.

Іншими словами, марихуана в звичайному житті – це наркоманія, яка шкодить здоров’ю і вимагає лікування.

Наслідки для серця

Вживання марихуани – прямий шлях до порушень серцевого ритму. Шкода марихуани для чоловіків особливо очевидна після 35 років, коли зростає ризик інфаркту або ішемічної хвороби серця. І якщо рідкісні затяжки здатні поліпшити настрій, то навантаження на серцевий м’яз чоловіка може стати серйозним приводом для госпіталізації і довгого лікування розладів серцево-судинної системи.последствия курения травы

Як впливає канабіс на потенцію

Відчуття розслабленості та свободи після вживання марихуани дійсно може сприяти встановленню більш тісного контакту з партнером. Але це лише на перший погляд.

Регулярне вживання конопель – частіше ніж один раз на тиждень, може серйозно впливати на потенцію чоловіків:

 • знижується кількість сперматозоїдів майже на третину;
 • зменшується кількість активних репродуктивних клітин;
 • може розвинутися еректильна дисфункція.

Очевидно, що користь від конопель для сексуальності – вельми сумнівна. Марихуана не просто порушує гармонію сексуальної сфери, а й призводить до формування стійкої психологічної залежності, як і інші види наркоманії. До того ж, може спровокувати і безпліддя, і імпотенцію – і за задоволення від затягування доведеться заплатити довгим лікуванням.

Вплив марихуани на печінку

Незважаючи на те, що залежність від марихуани часто вимагає лікування як самостійне захворювання, доведено позитивний, і навіть лікувальний, вплив канабісу на печінку у людей, які страждають від алкоголізму. Безумовно, накладення однієї залежності на іншу не позначиться позитивно на організмі. Але вчені з університету Квебека змогли довести:

Вживання коноплі допомагає зменшити токсичний вплив алкоголю і запобігти захворюванням печінки, викликане ним, тобто дає профілактичний і навіть лікувальний ефект. Проте, всі експерименти проводилися лише вибірково, і для лікування алкоголізму і наркоманії цей зв’язок ще не застосовують в світовому масштабі. Який прогноз у цього відкриття – поки не зрозуміло.

На тлі обговорення можливої ​​легалізації марихуани в Україні багато прихильників законопроекту забувають, що конопля все ж викликає формування залежності. І нехай її наслідки не такі важкі, як у інших наркотичних засобів, звикання до неї настає досить швидко.

Не потрібно забувати і про ризик передозування. Вона загрожує загальним погіршенням стану, аритмією, порушеннями інтелектуальної діяльності на тлі неуважності, та іншими неприємностями. А якщо ви відчуваєте, що бажання розслабитися за допомогою марихуани починає домінувати у вашому житті – саме час звернутися за допомогою до фахівців, і можливо, пройти курс лікування.

 

array(1) { [0]=> object(WP_Post)#5575 (24) { ["ID"]=> int(12905) ["post_author"]=> string(1) "1" ["post_date"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(33) "avtor-onipchenko-bogdana-pavlivna" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(53) "https://med-zahid.com.ua/?post_type=team&p=12905" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "team" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна"
Лікар анестезіолог реаніматолог 2 категорії

У 2013 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Лікувальна справа” та здобула кваліфікацію лікаря. В 2021 році Департамент охорони здоров’я підтвердив кваліфікацію за фахом анестезіологія.

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця