Амфетамінова залежність

Грудень 29, 2018

 

Наслідки амфетамінової залежностіАмфетамінова залежність входить в трійку найпоширеніших видів наркоманії в Україні, «цільовою аудиторією» якої стає молодь у віці 15-25 років.

Зміст:

 1. Як формується амфетамінового залежність?
  1.1 Симптоми вживання амфетаміну
  1.2 Наслідки вживання
 2. Лікування від «швидких» наркотиків
 3. Висновки

Як формується амфетамінова залежність?

Амфетамінова аддикція формується в результаті нетривалого вживання наркотиків, Діючою речовиною яких є ефедрин. До групи входять психоактивні препарати на основі ефедрину, включаючи кустарно виготовлений гвинт і джефф, але масове поширення сьогодні отримав чистий амфетамін (вуличне назва — фен).

Фен — це білий порошок з кристалічний вкрапленнями. Його вдихають через ніс, а іноді кип’ятять у воді, щоб вколоти внутрішньовенно. Він впливає на кору головного мозку, викликаючи різкий прилив енергії.
Відразу піднімається настрій, з’являється неконтрольований сексуальний голод, Непереборне бажання що-небудь робити — танцювати, писати конспекти, грати в комп’ютерні ігри … Стимулюється інтелектуальний потенціал, здатність концентруватися на об’єкті і генерувати ідеї. Зовсім не хочеться спати – людина не спить 2-3 ночі підряд, кожні кілька годин «підбадьорюючи» новою дозою.

Коли наркотик вже не допомагає організму підтримувати режим «нон стоп», настає спад – людина засинає «на ходу», стає апатичною і млявою, її починають мучити сумніви і страхи, сором за свою поведінку.
За час, проведений під феном, органи зношуються в супер швидкому режимі, але це НЕ хвилює наркомана — жага випробувати ейфорії знову відправляє його в 3-4-денний «марафон».

Симптоми вживання амфетаміну

Залежність від фена формується на психологічному рівні. Під його впливом в наркозалежних з’являється така симптоматика:

 • неспання на протязі 2-3 діб;
 • різке схуднення — за «марафон» втрачається до 5 кг;
 • відсутність апетиту;
 • «зацикленність» на одній дії;
 • неконтрольована рухливість особи — наркоман кусає губи, стискає їх і зрушує в сторони, хмуриться;
 • сексуальна збудливість;
 • рясне виділення поту;
 • розширені зіниці;
 • неможливість всидіти на місці.

Амфетоміновая ломка, як період відмови від вживання, також відрізняється специфічними рисами:

 • моральним і фізичним виснаженням організму;
 • яскраво вираженою слабкістю;
 • міцним сном на протязі 36-48 діб;
 • відсутністю інтересу до нормального життя;
 • агресією і люттю;
 • депресією, викликаною самобичуванням і соромом;
 • суїцидальними спроби.

При вживанні амфетаміну ломка фізіологічного характеру не проявляється, але психічно наркомани вкрай важко переживають відмову від наркотиків. У цей період вони зовсім не контролюють свої дії, тому нерідко закінчують життя самогубством.

Наслідки вживання

Наслідки амфетамінової залежності помітно позначаються на психосоматическом стані людини. Наркозалежні швидко старіють і худнуть, у них атрофуються м’язи, шкіра стає в’ялою, з’являються прищі і висип, випадає волосся і слояться нігті, руйнуються зуби, починає гноїтися щелепно-лицьова кістка.
«Метаморфози» відбуваються НЕ відразу, тому вони непомітні аддиктам, але, через 5-6 років регулярного вживання, їх не впізнають знайомі, настільки сильними стають зовнішні зміни.

Всі амфетамінові наркомани страждають психічними розладами — втрачають пам’ять, морально-етичні орієнтири і інтелект, стають емоційно нестабільними, не можуть управляти поведінкою і почуттями. Під час амфетамінової залежності люди схильні до панічних атак, на тлі тривалого вживання розвивається параноя і маніакальна підозріливість, гострий психоз.

Втрачаються соціальні зв’язки і когнітивні навички — наркозалежні НЕ бачать себе в суспільстві, а не бажають сприймати вимоги соціуму і перетворюються в соціопат.

Лікування від «швидких» наркотиків

Лікування амфетамінової наркоманії полягає в тому, щоб знизити психологічну тягу пацієнта до наркотичних речовин. Терапія включає індивідуальну роботу з психологом, відвідування груп, в яких наркомани діляться один з одним досвідом лікування хвороби, написання творів, що змушує розібратися в причинах своєї аддикції.

Амфетамінова залежність вимагає, щоб родичі аддикта включалися в процес одужання, міняли ставлення до проблеми і виробляли певну лінію поведінки з наркозалежною людиною. Нова модель повинна позбавити аддикта від синдрому дефіциту уваги, який і призводить до вживання, допомогти адаптуватися в ролі тверезої людини і згладжувати ситуації, здатні стати тригером зриву.

Висновок

Амфетамінова залежність формується настільки швидко, що залежна людина НЕ розуміє, коли встигла «присісти». Відсутність сильного фізичного дискомфорту і проста форма вживання, що не вимагає ін’єкційного введення препарату, формують в початківців наркоманів легковажне ставлення до ситуації. Вони твердо впевнені, що не є залежними, а просто «балуються» і зуміють «вчасно зупинитися».

Не варто обманювати себе. Амфетамінова наркоманія – це захворювання, яке, як і інші види наркозалежності, призводить до летального результату. Наркологи підтверджують цей факт і запевняють, що 3-4 тривалих «марафони» виробляють стійку психологічну тягу до амфетаміну, що вимушує людину шукати чергову дозу.

На питання, як боротися з амфетамінової залежністю, існує одна відповідь — лікувати в спеціалізованих наркологічних центрах, що мають досвід роботи з цією аддикцією. Правильно підібране лікування, що сполучає терапію лікарськими засобами та психологічну допомогу, дає пацієнтові шанс позбутися від захворювання і почати тверезе життя.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця