Альтернативні методи лікування наркоманії

Листопад 25, 2018

зависимость от наркотиковВ Україні лікування наркоманії стає все більш затребуваним – люди, які зіткнулися з цією бідою, починають усвідомлювати, що це не погана звичка, а хвороба, впоратися з якою ні сльозами, ні змовами неможливо.

Зміст:

  1. Як здійснюється лікування наркоманів?
    1.1 Психологічні способи лікування залежності
    1.2 Лікування наркоманії: практика провідних світових нарколог

Як здійснюється лікування наркоманів?

Наслідки Наркотичне залежності – Це не тільки фізична ломка, це сильна психологічна тяга, яку практично неможливо здолати самостійно. Саме тому, сучасна медицина грунтується не тільки на медикаментозному лікуванні, але і на наданні психологічної допомоги наркозалежним.

Найбільш ефективними методами лікування наркоманії можна назвати:

  • лікування опіоїдними антогонистами;
  • вплив агоністами опіоїдних наркотиків;
  • психотерапію;
  • психосоціальну і медичну реабілітацію.

В українських клініках, препарати, що дозволяють позбутися від фізіологічних симптомів вживання наркотиків, застосовуються при лікуванні наркоманії тільки на першій стадії – для зняття абстиненції і при передозуванні. Найдієвішим медикаментом вважається налаксон і його аналоги, які блокують дію опіуму і метадону. Також для зняття ломки застосовується УБОД – ультрашвидка детоксикація організму, при якій кров повністю очищається від психоактивних речовин і продуктів їх розпаду.

Обов’язкова складова – комбінації антидепресантів, седативних, знеболюючих і снодійних лікарських засобів, що дозволяють пом’якшити симптоматику фізичної аддикції.

Що стосується замісних програм на основі бупреморфіна і метадону, то вони довели свою неспроможність – в 99% аддикти просто «сідають» на новий наркотик, а не вирішують свою проблему.

Психотерапевтичні методи лікування залежності

Після того, як зникає больовий синдром, починається друга фаза лікування. Її мета полягає в тому, щоб пацієнт самостійно прийняв рішення припинити вживати. Максимально результативно зарекомендувала себе програма «12 кроків», групова, індивідуальна і когнітивно-поведінкова терапія.

Існують ще методики, ефективність яких не доведена і не схвалюється офіційною медициною – кодування по В. Довженко (гіпнотичний вплив на базі шокової терапії), по системі Маршака (заміна однієї ейфорії на іншу, безпечну для здоров’я), хтось практикує змови і поїздки по святих місцях. Це марна трата часу і коштів, оскільки наркоманія – не порок, а захворювання, яке потребує відповідного лікування.

Лікування наркоманії: практика провідних світових нарколог

У хороших реабілітаційних центрах лікування та реабілітація наркозалежних проходить відповідно до загальноприйнятих і науково доведених методикам в два етапи – спочатку знімається ломка, потім мінімізується психологічна тяга до психоактивних речовин, проводиться реабілітація пацієнтів і їх поступова адаптація в суспільстві в нових для них соціальних ролях.

Як показує досвід, така терапевтична програма наркотичної аддикції є максимально дієвою і кількість пацієнтів, що зуміли справитися з цією хворобою, ще раз доводить, що це єдиний правильний шлях.

Звичайно, ви можете викидати гроші на вітер в пошуках «чарівної таблетки», впливати на наркомана умовляннями і сльозами, Вигнати його з дому і не давати ні копійки. Але це марно. Наркомана потрібно лікувати, тому при перших ознаках хвороби, радимо звертатися до фахівців. Вони підтримають залежну людину і її сім’ю на цьому складному шляху і дадуть їй реальний шанс почати нове життя.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця