Алкогольний делірій

Січень 22, 2019

Алкогольний делірій

Алкоголізм – складна соціальна проблема. З кожним роком в Україні стають залежними від алкоголю все більше чоловіків і жінок. П’є не тільки молодь, а й зрілі люди, люди похилого віку. Алкоголь допомагає підняти настрій і скрасити самоту, багато дружні посиденьки неможливо без нього уявити. При цьому мало хто алкоголіки замислюються над небезпекою для здоров’я подібної залежності. Алкоголь викликає безліч хвороб, найбільш специфічною з яких для цього роду залежності можна вважати алкогольний делірій.

Що таке біла гарячка і у кого вона розвивається

В народі божевілля алкоголіків або алкогольний делірій отримав назву «білочка» чи «біла гарячка».

Щоб проявилося це захворювання мало трохи випити спиртного. Воно приходить до людей постійно п’є протягом 5-10 років, що страждають 2-3 стадією алкоголізму. В основному, делірій настає в тверезому періоді після тривалого запою. Найчастіше біла гарячка починається у людей у ​​віці 30-50 років і є найвідомішим алкогольним психозом. Цей стан дуже складне для лікування і небезпечне, близько 5% пацієнтів помирають, переживши білочку.

Делирий маніфестує різними порушеннями свідомості, такими як зорові або слухові галюцинації. В такому стані людина починає чути загрозливі голоси, бачити зелених чоловічків. З фізіологічної точки зору теж слідують зміни: частішає серцебиття, починається тривала безсоння, кошмари, судоми і тремор рук і ніг.

В цьому стані хворі поводяться по-різному. У кого-то спостерігається ейфорія і доброзичливість, в той час як інші стають агресивними і трощать все навколо. Під впливом галюцинацій деякі схильні до самогубств. Стан це дуже складне і небезпечне, що вимагає негайного звернення до фахівців наркологів і психіатрів.

Диференціальна діагностика алкогольного делірію досить складна, оскільки цей психоз має множинні прояви. У медицині розрізняють наступні види делірію:

  • типовий;
  • професійний;
  • абортивний;
  • мусситирующий;
  • люцідний

Як визначити, що у людини почався делірій

Для цієї хвороби характерний початковий період і 3 стадії. Як правило, гострий стан тривати 2-8 днів, протягом яких у хворих розвивається 2-3 важких нападу.
Початок хвороби проявляється в тяжких кошмарних снах і безсонні, вдень хворий відчуває фізичну слабкість, бажання відпочити, можуть виникнути слухові галюцинації.

На першій стадії захворювання хворі відзначають різкі скачки настрою від ейфорії і відчуття щастя, до неспокою і пригніченості. Міміка і мова живі і збережені, але на обличчя внутрішній неспокій. Світло, різкі запахи і звуки викликають незвичайну гостру реакцію. У пам’яті починають спливати яскраві і живі образи. Можуть приходити слухові і зорові галюцинації.

На другій стадії розвиваються зорові галюцинації, які зазвичай переходять перед сном. Сон отривочен і поверховим, часто перемежовується безперервними кошмарами, хворим снитися, що їх душать і катують.

Третя стадія білої гарячки найбільш виснажлива. Вона характеризується рясними зоровими галюцинаціями і безсонням. Пацієнтам ввижаються зелені чоловічки, комахи, яких вони намагаються скинути з ковдри, миші і щури, фантастичні чудовиська. Можуть бути відчуття сторонніх тіл в організмі.

ЕПосле проходження 3 стадії алкоголіки виходять з делірію, але ще довго потім можуть відчувати слабкість. Деякі види білочки настільки небезпечні, що можуть викликати летальний результат, тому так важливо вчасно звернутися до фахівців.

Інтенсивна терапія при білочку

Алкоголіків з початком білочкою потрібно терміново транспортувати лікарню. У цьому стані психозу вкрай важлива своєчасна госпіталізація.

Так як під час білочки хворі часто позбавляються сну і потребують відпочинку, то їм прописують снодійні препарати. Перші кілька днів алкоголіків вводять в сон, тому родичів не допускають.

На наступному етапі лікарі усувають інтоксикацію, такі заходи проводять близько тижня.

Безумовно, багато хто любить хворіти вдома, адже тут і стіни лікують. Але як би не просив вас хворий забрати його додому, йому слід залишатися в стаціонарі хоча б 2-3 тижні, оскільки на 14-15 добу може настати криза делириозного стану і тому пацієнт повинен перебувати під контролем і наглядом лікарів.

Після виписки зі стаціонару хворому призначають лікування вдома, стежте, щоб він вчасно приймав таблетки. В обов’язковому порядку потрібно записатися в реабілітаційний центр і пройти лікування від алкоголізму, оскільки після білочки навіть незначні прийоми алкоголю можуть повернути делірій.

Якщо у вашій родині є алкоголік, то якщо ви помітили, що він постійно озирається, невиразно говорить сам з собою, проявляє агресію, не спить, починає ловити зелених чоловічків, то терміново транспортуйте його в лікарню, де йому буде призначений ефективний курс лікування.

Фахівці наркологічного центру «Мед Захід» завжди прийдуть на допомогу вам і вашим близьким, допоможуть лікувати симптоми білої гарячки і вилікуватися від алкоголізму назавжди.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця