Терміни виведення наркотиків з організму

Серпень 1, 2019

Наркотичне сп’яніння з вираженими симптомами – вегетативно-судинною реакцією, руховими та психічними розладами – триває всього кілька годин. Але після зникнення симптомів в організмі ще довго зберігаються сліди наркотику. Їх можна виявити в ході експертизи, проведення ряду аналізів.

Де затримується наркотик

Будь-який наркотик незабаром після вживання потрапляє в кров, де вже через кілька годин починає розпадатися. Найчастіше аналізи крові виявляють саме продукти розпаду, метаболіти, а не сам препарат. З крові психоактивні речовини виводяться відносно швидко, для більшості препаратів період виведення становить кілька діб. Але до цього часу в крові виробляються антитіла до наркотику, які можна виявити навіть через кілька місяців (квартальний тест).

У природному очищенні організму від наркотику найбільш активну участь беруть нирки. У сечі наркотичні препарати та їх метаболіти виявляються довше, ніж в крові, по повного виведення нирками.

Без спеціального курсу детоксикації повністю очистити організм від продуктів розпаду наркотичних речовин неможливо. Вони накопичуються в тканинах, викликають хронічну інтоксикацію, особливо при регулярному прийомі. Зокрема, наркотик відкладається в жировій тканині, а при фізичному навантаженні, яке супроводжується спалюванням жирів, мікродози наркотичної речовини потрапляють до кровотоку. Навіть після одноразового вживання наркотику його сліди можна виявити в нігтях і волоссі через кілька місяців.

Від чого залежить швидкість виведення

Скільки часу буде виводитися наркотична речовина, залежить від багатьох факторів:

  • вид препарату – найшвидше розпадаються та виводяться з крові ЛСД, морфій, героїн, найдовше затримується марихуана;
  • якість наркотику, ступінь очищення – ретельно очищений препарат виводиться швидше, низькосортний – повільніше;
  • маса тіла людини, яка вживає заборонені речовини – у худорлявих людей обмін речовин прискорений і організм швидше очищається;
  • доза – період виведення препарату прямо пропорційний його кількості;
  • періодичність вживання – чим менше інтервал між прийомами наркотику, тим довше він буде затримуватися в організмі, оскільки підвищується його концентрація в крові, фізіологічних рідинах і тканинах. При одноразовому вживанні препарат виводиться швидше, ніж при регулярному;
  • стаж вживання – чим довше людина вживає наркотики, тим більше їх метаболітів і антитіл накопичується в організмі, тим більше часу потрібно для повного очищення.

Також має значення загальний стан здоров’я, здатність печінки, нирок справлятися з навантаженням.

Час виведення популярних наркотиків

У таблиці наведені усереднені дані щодо термінів виявлення слідів різних препаратів в крові, сечі, волоссі та нігтьових пластинах.

Препарату крові, годин ву сечі, дніву волоссі, нігтях, днів
ЛСД3-12до 5до 3
героїн1214до 90
амфетамін129до півроку
метамфетамін379до півроку
кокаїн48421
барбітурати4827
солеві наркотики72-967до 60
канабіс.до 2 тижнів5-8до 60

Як прискорити виведення наркотику

Після одноразового або епізодичного прийому більшості препаратів можна провести комплекс детоксикаційних заходів в домашніх умовах або звернутись у наркологічний центр. Виведенню наркотику та його метаболітів з організму сприяють рясне пиття, в тому числі прийом сечогінних засобів і трав’яних зборів, дієтичне харчування. Жирна, копчена, гостра їжа, солодощі, кава виключаються. Показані овочі, фрукти, горіхи, насіння та червона риба. Якщо дозволяє стан здоров’я, можна паритися, займатися спортом для активізації виведення отрут з потім.

При регулярному вживанні наркотиків для їх повного виведення необхідна професійна детоксикація:

  • плазмафорез – очищення крові;
  • форсований діурез – крапельне введення фізрозчину для стимуляції прискореного виведення наркотику нирками;
  • прийом ентеросорбентів для зв’язування та виведення токсинів;
  • вплив лазерним випромінюванням.

Комплексна детоксикація може проводитися до 20 днів.

Терміни виведення наркотиків з крові значно варіюються в залежності від характеристик препарату, особливостей вживання, індивідуальних особливостей організму. Максимальна концентрація в крові спостерігається в перші години після прийому, а ось сліди наркотику та продукти його розпаду залишаються в кровотоці кілька діб. Для виведення наркотиків і їх метаболітів нирками навіть після одноразового прийому потрібно кілька днів, а при систематичному вживанні – кілька днів або місяців.

NULL NULL

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця