Ігроманія – що це. Сучасні методи лікування ігрозалежних

Листопад 18, 2019

Всесвітня організація охорони здоров’я відносить ігроманію до психічних розладів, оскільки вона представляє собою залежність, не менше небезпечну, ніж алкогольна або наркотична. Відсутність своєчасного і повноцінного лікування ігроманії призводить до серйозних наслідків.

Суть хвороби полягає в патологічній тязі до ігор – азартних або комп’ютерних, і виражається в поступовому наростанні. Відсутність фізичних симптомів анітрохи не зменшує патологічного стану при хворобі, адже в кінцевому підсумку, страждає соціальне життя людини:

 • зменшується коло інтересів;
 • звужуються особисті зв’язки;
 • страждає матеріальна сторона життя;
 • знижується значимість професійних та інших цінностей.

Людиною оволодіває лише одне бажання – грати, всі інші аспекти відходять на другий план.

що такое ігроманія

Причини виникнення ігроманії

Тяга до тоталізаторів, казино, автоматів і комп’ютерних ігор виникає з цілого ряду причин. Представники різних психологічних шкіл висувають свої теорії розвитку залежності, але в цілому серед головних чинників можна виділити:

 • самотність – часто уявна;
 • невдоволеність життям або якимось його аспектом;
 • вроджена схильність до формування залежності, вразливість психічних процесів;
 • бажання або схильність до легкої наживи;
 • психічні порушення.

Те, що в звичайному житті починається як форма дозвілля, при недостатній увазі перетворюється в тяжкий розлад. І якщо на початкових етапах можна обійтися без допомоги психотерапевта, то на більш пізніх стадіях лікуванням займаються виключно психологи та лікарі.

Як розпізнати ігроманію

Як і будь-яка хвороба, лудоманія (так називається ігроманія в офіційних джерелах) має очевидні симптоми, які повинні насторожити і самого залежного на початкових етапах, і його оточення. Наявність хоча б кількох чинників повинна стати приводом, щоб задуматися про професійну допомогу в лікуванні ігрової залежності:

 • часте або постійне згадування гри, міркування про неї;
 • необхідність відмови від гри або її переривання викликають злість, роздратування або навіть агресію;
 • відсутність інших інтересів, неможливість залучити до інших видів відпочинку;
 • відмова від сну і їжі на користь згубної звички.

Не тільки азартні ігри, а й комп’ютерні призводять до залежності, якщо не контролювати цей процес, особливо у дітей. Саме тому постійний емоційний контакт з близькими, спільне дозвілля і живе спілкування повинні бути обов’язковою частиною побуту всередині сім’ї.

Пристрасть до азартних ігор приховує й іншу небезпеку – втягування себе і членів своєї сім’ї у фінансову кабалу. Бажання відігратися, постійне зростання ставок, неможливість зупиниться часто стають причинами банкрутства і навіть злодійства.

Методи лікування лудоманії

Лікувати ігроманію складно, але реально. Головне – комплексний підхід до терапії. Якщо побороти захворювання не вдалося на етапі формування, доведеться витратити чимало сил на шляху позбавлення від залежності.

Перше правило лікування – звернення до професіоналів, які мають досвід лікування не однієї тисячі пацієнтів. Професіоналізм лікарів в поєднанні з підтримкою близьких займає час і вимагає багато уваги, але результат того вартий.

Серед існуючих методів лікування ігроманії можна виділити велику кількість:

 • групова та індивідуальна терапія;
 • рефлексотерапія, гіпноз, психокорекція;
 • медикаментозний супровід, якщо цього вимагає ситуація.

Перед початком лікування лікар вивчить ступінь залежності, оцінює фактори, які призвели до розвитку лудоманії, вивчає особливості особистості хворого. І тільки після цього розробляється і впроваджується комплексна програма корекції.

Якщо в сім’ї виникає підозра на наявність ігроманії у дитини або дорослого – потрібно відразу шукати підтримку фахівця. Не потрібно затягувати звернення до лікаря або соромитися цього факту. Професійні фахівці наркологічної клініки Мед-Захід мають багаторічний досвід роботи з подібними проблемами. А дотримання анонімності допоможе пережити етап лікування з найменшими втратами.

array(1) { [0]=> object(WP_Post)#5593 (24) { ["ID"]=> int(12905) ["post_author"]=> string(1) "1" ["post_date"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 10:21:12" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(33) "avtor-onipchenko-bogdana-pavlivna" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-10-21 11:41:50" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(53) "https://med-zahid.com.ua/?post_type=team&p=12905" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "team" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } string(61) "Автор Онипченко Богдана Павлівна"
Лікар анестезіолог реаніматолог 2 категорії

У 2013 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Лікувальна справа” та здобула кваліфікацію лікаря. В 2021 році Департамент охорони здоров’я підтвердив кваліфікацію за фахом анестезіологія.

Запишіться на бекоштовну консультацію

і отримаєте анонімну допомогу від нашого фахівця