MED-ZAHID

Лікування алкоголізму

Безкоштовна консультація лікаря

Безкоштовна консультація лікаря

Алкоголизм

Алкоголізм – це хронічне захворювання, внаслідок якого в людини спостерігається психологічна та фізична залежність від етилового спирту. Хвороба важко піддається лікуванню та створює безліч проблем як для самого хворого, так і для його оточуючих. На відміну від інших відомих захворювань, людина, яка страждає на алкоголізм, часто відмовляється визнавати проблему, а й отже, лікуватися.

Причини алкоголізму

Алкоголізм не з’являється раптово. Потрібно чимало часу, щоб людина дісталася тієї стадії, коли їй важко відмовитись перехилити чарку.

Для когось алкоголь – невід’ємна складова святкового столу, а хтось не знає іншого способу розслабитись після робочого дня, окрім як випити. До того ж, для повнолітньої людини немає жодних проблем, щоб дістати будь-який алкогольний напій. Асортимент багатий, вживання алкоголю не заборонене законом. Ще й реклама розповідає про переваги алкоголю для більш якісного проведення часу, не згадуючи про загрози.

Стадії та види алкоголізму

Алкоголізм може протікати по-різному. Але певні спільні ознаки існують і характеризують різні стадії хвороби.

Перша стадія. Людина постійно хоче випити, при цьому їй все одно, чи є для цього нагода. Вона також перестає контролювати кількість випитого. Проте на цій стадії ще можливо відмовитися від алкоголю, переключившись на щось інше.

Друга стадія. В людини з’являється абстинентний синдром («ломка») і фізична потреба вживати спиртні напої. Саме на цьому етапі в неї починаються запої.

Третя стадія. Це фаза хронічного алкоголізму, коли відбувається деградація особистості, починаються проблеми із пам’яттю, внутрішні органи зазнають важких уражень.

Виділяють наступні види алкоголізму:

  • чоловічий;
  • жіночий;
  • підлітковий;
  • пивний.

Кожен із цих видів має свої риси. Так, чоловічий алкоголізм переходить у хронічну стадію приблизно за десять років, а лікування алкоголізму в чоловіків відбувається легше. Представники сильної статі рідко приховують звичку пити та легше знаходять компанію, їм також простіше визнати факт хвороби.

Алкоголізм у жінок розвивається набагато швидше, а самі жінки важче визнають факт залежності та намагаються пити так, щоб ніхто про це не знав. Представниці слабкої статі вдаються до алкоголю з метою розслабитися та «запити» стреси.Лікування підліткового алкоголізму

Алкоголізм у підлітків – це особливе явище, яке спостерігається в сучасному світі. Незважаючи на те, що продаж алкогольних напоїв неповнолітнім особам заборонений, підлітки знаходять шляхи їх роздобути. Як правило, все починається зі звичайного пива в компанії друзів і через деякий час переходить у нав’язливу потребу.

Окрема категорія – це пивний алкоголізм. Багато хто вважає пиво легким напоєм, який не може нашкодити організму. Проте зловживання пивом призводить до справжнього алкоголізму. Найгірше те, що це розвивається непомітно. А деякі спеціалісти вважають пиво більш небезпечним, аніж міцніші напої.

Способи боротьби з залежністю

Лікування від алкоголізму потребує комплексного підходу, адже ураження відбувається на фізичному та психічному рівнях. Проте людина часто не усвідомлює проблему та вважає, що зможе не пити, якщо захоче. Й змусити її неможливо.

Примусове лікування в нашій країні заборонене на законодавчому рівні. Та й без відома хворого воно навряд чи принесе результати. Тому існують різні способи переконати людину, хвору на алкоголізм, лікуватися. Починається все з того, аби переконати її прийти на зустріч із фахівцями: психіатром, наркологом, психологом. Вони знайдуть спосіб вмовити її розпочати лікування.

В цілому, способи та терміни лікування залежать від стадії, на якій пацієнт звернувся до клініки. Людині, які перебуває на першій стадії алкогольної залежності потрібна, насамперед, допомога психотерапевта, який мотивує її відмовитися від звички.

Друга стадія передбачає застосування медикаментів та психологічну роботу, завдяки яким можна не лише позбавитися залежності, але й повернутися до нормального способу життя. На третій стадії людину вилікувати практично неможливо, а лікування спрямоване на підтримку організму.

Ще один фактор, який впливає на лікування, це стать та вік пацієнта. Чоловіки легше позбуваються залежності, ніж жінки. Представницям слабкої статі зазвичай потрібна допомога психотерапевта, адже вони частіше прив’язуються до алкоголю на емоційному рівні.

Особливої уваги потребують підлітки, лікування яких потрібно починати якнайшвидше, адже їх організм ще розвивається, і наслідки від вживання алкоголю можуть бути особливо небезпечними.

Небезпека алкоголізму

Лого Проблемы с сердцем

Концентрація СО2 провокує проблеми з серцем

Лого кобальт

Кобальт негативно відображається на здоров’ї ШКТ

Лого атрофация нейронов

Атрофуються нейрони спинного і головного мозку

Лого гормональные изменения

Відбуваються гормональні перестройки організму

 

Методи лікуванняЛікування алкоголізму

Нажаль, універсальні ліки для лікування алкогольної залежності ще не винайшли, а народні методи часто безсилі. Але існує декілька програм та способів лікування, які вже довели свою ефективність:

  • Торпедо – введення препаратів, які при вживанні алкоголю призводять до сильно неприємних станів, як то нудота, запаморочення, тахікардія тощо.
  • Бар’єр – використання медикаментів, які викликають відразу до алкогольних напоїв та позитивно впливають на психіку.
  • Лазерне кодування – новий метод, який передбачає вплив лазерного променю на окремі ділянки головного мозку і рук людини, з метою позбавити її від залежності.
  • Підшивання – метод який підходить лише тим людям, які дійсно вирішили кинути пити, адже препарат Еспераль, який вводиться під шкіру людині несумісний із алкоголем. Порушення «сухого закону» може призвести до важких наслідків, зокрема, до смерті пацієнта.
  • Гіпноз – метод, завдяки якому спеціаліст вселяє відразу до спиртних напоїв, а інколи навіть і страх перед вживанням алкоголю.
  • Подвійний блок – метод, який передбачає використання медикаментів та психологічне навіювання.

Профілактика алкоголізму

Якщо хворобу діагностовано, проводять так звану вторинну профілактику, під час якої спеціалісти допомагають пацієнту усвідомити важкість захворювання та дають надію на виліковність. Також робота ведеться з родичами залежної людини, з метою допомогти їм вибудувати правильну лінію поведінки й сприяти процесу лікування.

Підчас реабілітації проводиться третинна профілактика, яка передбачає застосування психотерапевтичних методів, спрямованих на закріплення досягнутих під час лікування результатів.

Наркологічний центр “Мед – Захід” надасть вам або вашим близьким необхідну професійну допомогу і підтримку. Лікування алкоголізму анонімне, вся інформація щодо результатів обстеження і реабілітації є строго конфіденційною.

Ціну на стаціонарне лікування в нашому центрі ви можете дізнатися за телефоном  +38(099)120-33-55, +38(067)120-33-55.

Ми маємо філії по всій Україні: в Києві, Львові, Одесі, Вінниці, Хмельницькому, Чернівцях, Дніпрі, Івано-Франківську, Рівному та Житомирі.

 

 


Висока кваліфікація


Штат центру складається з професійних спеціалістів, котрі віддані своїй справі та готові в будь-який момент надати вчасно і професійно допомогу кожному пацієнту


Комплексний підхід


Для боротьби з залежністю ми використовуємо різноманітні способи та методи впливу, працюючи як на фізичному, так і психологічному рівні


Багаторічний досвід


Завдяки великому досвіду і успішним результатам роботи ми маємо чітке розуміння практичних методик та пошуку оптимальних рішень для кожного конкретного випадку


Робота з близькими


Окрему увагу ми приділяємо роботі з рідними та близькими залежних, надаючи необхідну консультацію та допомагаючи відновити повноцінні сімейні відношення
Ми знаємо, як допомогти Вам. Телефонуйте або залишайте заявку – Ми Вам передзвонимо.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (9 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...