MED-ZAHID

Лікування наркоманії

Наркоманія – це хімічна залежність від наркотичних речовин, які потрапляють в організм у різний спосіб: ковтання, вдихання, внутрішньовенні ін’єкції. Мета хворого одна – досягти одурманюючого стану або позбутися болю.

На жаль, профілактика наркоманії не завжди приносить очікувані результати, а процес лікування наркозалежності складний та довготривалий. Але позбавитися недуги можливо, потрібні лише бажання та терпіння самого хворого та його оточуючих.

Як розпізнати наркомана?

В кожному окремому випадку наркоманія проявляється по-своєму. Проте існують певні ознаки, які дозволяють безпомилкового розпізнати залежну від наркотиків людину:

 • бліда шкіра обличчя
 • червоні утомлені очі з вузькими або, навпаки, розширеними зіницями
 • нечітке та повільне мовлення
 • непевна хода
 • різкі перепади настрою, часта агресія
 • байдужість навіть до речей, які колись приносили задоволення

Форми та стадії наркоманії

Наркоманія має дві форми залежності: психічну та фізичну.

Психічна залежність – це патологічна потреба у певному препараті або хімічній речовині з метою уникнення порушень психіки або дискомфорту, які з’являються внаслідок припинення вживання наркотику.

Фізична залежність – стан, який характеризується розвитком абстиненції («ломки») внаслідок припинення вживання наркотику або після введення його антагоністів.

лікування наркоманіїСтадії наркозалежності

Чоловіки та жінки звикають до наркотиків з однаковою швидкістю, й часто вони навіть не помічають, що вже не можуть жити без наркотичної речовини.

В цілому, наркоманія розвивається в чотири етапи:

 • перші спроби
 • «рожевий період»
 • період заперечення
 • «дно»

Перші спроби

На цьому етапі людині просто цікаво спробувати. Вона активно шукає нові види «кайфу», вірить у міфи про хімічні речовини, намагається виглядати «крутою» та прагне зробити своє життя цікавим. Інколи людина починає використовувати наркотики, аби втекти від проблем.

Побувавши на цій стадії, багато людей більше ніколи не вживають наркотики. Ті ж із них, хто продовжує вживання, переходять на наступний етап.

«Рожевий період»

На цьому етапі людина свідомо шукає «кайфу» за допомогою наркотичних речовин та планує вживання. Наркотик стає засобом проти комплексів, ліками проти стресу, супутником сексуальних стосунків. Людина шукає компанію, доза стає більшою. Починається справжня залежність.

Період заперечення

На цій стадії починаються проблеми зі здоров’ям: ломка, дискомфорт після вживання, інфекційні хвороби. Людина вже не контролює свою поведінку, має нерозбірливі статеві стосунки, починає красти гроші на наступну дозу.

Це стадія фізичної залежності, коли наркотик вже не дає задоволення, а радше підтримує організм у нормальному стані. Найгірше, що людина може навіть не усвідомлювати причину своїх проблем і, відповідно, їй навіть на думку не спадає добровільно звернутися по допомогу.

«Дно»

Останній етап характеризується постійною потребою в наркотиках. Людина використовує різні методи, аби дістати наступну дозу. Її більше не цікавить життя. Багато хто робить спроби самогубства. Починаються серйозні проблеми зі здоров’ям. І якщо наркоман не припиняє вживати наркотики, він умирає.

Лікування наркоманії Лікування наркоманії

Людина, яка вживає наркотики, може не усвідомлювати масштаби проблеми та бути впевненою, що зможе кинути будь-якої миті. Тому найпершим кроком у лікуванні є переконати людину розпочати лікування.

Самі програми лікування передбачають:

 • очищення організму від токсинів
 • позбавлення від абстиненції («ломки)
 • боротьбу з фізичною та психічною залежністю
 • соціально-психологічну адаптацію

Тривалість лікування від наркоманії в кожному окремому випадку різна. Але для того, щоб вилікувати залежність, потрібно забрати людину з її звичного середовища. Саме тому хворого ізолюють у стаціонарі. Пізніше, в період реабілітації, деякі процедури можуть проводитися амбулаторно.

В Україні працюють державні та приватні клініки для лікування людей з наркотичною залежністю. Ціни на послуги у Львові, Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові та інших великих містах різні.

Спеціалісти наркологічного центру “Мед – Захід” завжди готові допомогти вам і вашим близьким. Отримати анонімну консультацію та дізнатися про вартість послуг ви можете, зателефонувавши нам.


Ми знаємо, як допомогти Вам. Телефонуйте або залишайте заявку – Ми Вам передзвонимо.
Висока кваліфікація


Штат центру складається з професійних спеціалістів, котрі віддані своїй справі та готові в будь-який момент надати вчасно і професійно допомогу кожному пацієнту


Комплексний підхід


Для боротьби з залежністю ми використовуємо різноманітні способи та методи впливу, працюючи як на фізичному, так і психологічному рівні


Багаторічний досвід


Завдяки великому досвіду і успішним результатам роботи ми маємо чітке розуміння практичних методик та пошуку оптимальних рішень для кожного конкретного випадку


Робота з близькими


Окрему увагу ми приділяємо роботі з рідними та близькими залежних, надаючи необхідну консультацію та допомагаючи відновити повноцінні сімейні відношення

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...