> Профилактика

Профілактика

Профілактика або, професійною мовою, превенция ( від панцира. «praeventio» випереджаю, попереджаю) алкоголізму й наркоманії – це діяльність, яка спрямована на попередження прилучення до алкоголю або наркотиків, а також подолання наслідків, пов'язаних із уживанням.
Від якості профілактичної роботи серед школярів і студентів у широкому змісті залежить життя нашого суспільства, у вузькому – життя потенційних наркопотребителей, а також їх рідних і близьких.
Існує чотири види профілактики: загальна, вибіркова, симптоматична й профілактика з ПИН (споживачами інфекційних наркотиків).
Загальна або первинна профілактика спрямована на всю молодь у цілому, не залежно від того, уживає серед них хтось чи ні. Образно говорячи, ця протидія загальним причинам наркопотребления.
Вибіркова або вторинна профілактика спрямована на підлітків, що демонструють які-небудь поведінкові відхилення. Інакше кажучи, цей тип профілактики спрямований на виявлення яких-небудь психологічних порушень із їхньою подальшою психокорекцією.
Симптоматична або третинна профілактика – це такий вид профілактики алкоголізму або наркоманії, який спрямований на людей з досвідом уживання, але хворих, що не мають статусу, наркоманією.
Заключним видом профілактики є профілактична робота з людьми, що мають статус наркопотребителей. Представники даної групи рідко попадають у поле зору офіційної державної охорони здоров'я, тому в основному соціальні працівники встановлюють із ними зовнішній контакт і надалі довірчі взаємини.
МОО «Центр Здоровішої Молоді» м. Житомир веде активну профілактичну роботу в середніх загальноосвітніх і середніх технічних навчальних закладах міста. Крім того, у м. Київ проводяться профілактичні заходи зі студентами Національного Авіаційного Університету. Також ведеться активна діяльність у наркологічних клініках і кабінетах замісної підтримуючої терапії. Разом із соціальними службами міста проводяться акції й реалізовуються спільні соціальні проекти на запобігання поширення наркотиків серед населення.
Крім того, у Київській філії «ЦЗМ» другий рік успішно працює профільна ресоциализация по соціальній роботі й профілактиці. Кожний випускник реабілітаційного центру, що пройшов піврічний курс відновлення особистості від алкоголю або наркотиків, може вибрати собі даний напрямок і одержати теоретичні й практичні навички соціальної роботи.

Наше відео

ЦЗМ Житомир Бокс

 
 

Анонімна допомога

Анонимная помощь