Перша допомога у разі наркоманії

Наркоманією є неправильне або надмірне використання будь-яких ліків і наркотиків, включаючи алкоголь. Важливо вміти надати першу допомогу при передозуванні наркотиками і абстиненції. Багато вуличних наркотиків не мають терапевтичного призначення. Будь-яке використання цих препаратів є однією з форм зловживання наркотиками.

Законні ліки можуть бути використані людьми для посилення ефекту, одержуваного від інших препаратів.

Багато препаратів викликають звикання. Іноді наркоманія виникає поступово. Тим не менш, деякі лікарські засоби можуть викликати залежність після декількох доз.

Залежний від наркотику зазвичай матиме абстинентний синдром, коли препарат раптово відміняється.

Доза препарату, яка є достатньо великою, щоб бути токсичною, викликає передозування. Це може відбутися несподівано, коли велика кількість препарату приймається за один раз, або поступово, в якості лікарського засобу, і накопичується в організмі протягом тривалого періоду часу.

Симптоми ломки

Передозування наркотиків може викликати сонливість, уповільнення дихання і навіть втрату свідомості.

Стимулятори викликають збудження, прискорене серцебиття і прискорене дихання.

Наркотики, що змінюють свідомість, називають галюциногенами. Вони включають в себе ЛСД, PCP та інші вуличні наркотики. Використання таких наркотиків може викликати параною, галюцинації, агресивну поведінка.

Каннабіоіди (марихуана) можуть викликати розслаблення, порушення моторики і підвищений апетит.

 

Симптоми передозування наркотиками широко варіюються залежно від конкретного використовуваного препарату, але можуть включати в себе:

· Аномальні розмір зіниці

· Судоми

· Смерть

· Маревне або параноїдальна поведінка

· Утруднене дихання

· Сонливість

· Галюцинації

· Нудота і блювання

· Нестійка хода (атаксія)

· Пітливість

· Озноб

· Кома

· Насильницькі або агресивна поведінка

Симптоми відміни препарату також може широко варіювати залежно від конкретного використовуваного лікарського засобу, але можуть включати в себе:

· Болі в животі

· Холодний піт

· Судоми

· Маячня

· Депресія

· Діарея

· Галюцинації

· Нудота і блювання

· Невгамовність

· Озноб

· Смерть

 

Перша допомога в разі поломки

1. Перевірте дихальні шляхи, дихання, пульс. При необхідності, почніть серцево-легеневу реанімацію. Якщо людина без свідомості, але дихає, обережно покладіть його або її в зручне положення. Якщо людина перебуває у свідомості, ослабте одяг, тримайте в теплі і забезпечте спокій. Якщо передозування підозрюється, спробуйте запобігти ухваленню наркотиків. Викличте швидку медичну допомогу.

2. Огляньте людини на наявність ознак шоку, якщо це необхідно. Симптоми включають в себе: слабкість, пояснивши губи і нігті, липку шкіру, блідість і зниження пильності.

3. Якщо у людини припадок, надайте першу допомогу при судомах.

4. Продовжуйте огляд людини на життєво важливі ознаки (пульс, частота дихання, артеріальний тиск), поки швидка медична допомога прибуває.

5. Якщо є можливість, спробуйте визначити, які препарати були прийняті і коли. Збережіть всі доступні таблетки, пляшки або інші ємкості з наркотиками. Надання такої інформації важливо для медичного персоналу.

 

- НЕ 

· Чи не ставте під загрозу власну безпеку. Деякі препарати можуть призвести до сильного і непередбачуваного поведінки. Зверніться за професійною допомогою.

· НЕ намагайтеся сперечатися з кимось, хто знаходиться в стані наркотичного сп'яніння. Не очікуйте, що вони ведуть себе розумно.

· Чи не висловлюйте свої думки, надаючи допомогу. Вам не потрібно знати, чому препарати були прийняті.

 

Коли зв'яжетеся з медичним професіоналом

Постарайтеся з'ясувати, який препарат людина спожила. Якщо це можливо, зберіть всі контейнери з наркотиками і залишилися зразки наркотиків. У серйозних випадках, може знадобитися госпіталізація для подальшого спостереження та лікування.

Результат залежатиме від типу та кількості препаратів, що використовуються пацієнтом, і медичних умов. І в довгостроковій, і короткостроковій перспективі використання опадів може призвести до гострої або постійної непрацездатності, в тому числі серця, легень, печінки, нирок і пошкоджень головного мозку.

Звоніть нам прямо зараз

+38(095) 039-99-13

+38(067) 413-34-21

Ми постараємося Вам допомогти

 

 

Наше відео

ЦЗМ Житомир Бокс

 
 

Анонімна допомога

Анонимная помощь